Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou

Nauč se Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou se správnou formou a technikou. Tento cvik s vybavením osa primárně zapojuje Bicepsy, sekundárně pak Předloktí.

Ukázka cviku Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou se správnou technikou

Jak provést cvik Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou

Postupuj podle těchto kroků, abys Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou zacvičil se správnou technikou:

  1. 1Stand up straight with your feet na šíři ramen and hold a barbell s podhmatem, hands close together.
  2. 2Keep your elbows close to your torso and your upper arms stationary throughout the movement.
  3. 3Exhale as you curl the weights while stahujte biceps. Continue to raise the bar until your biceps are fully contracted and the bar is ve výšce ramen.
  4. 4Podržte contracted position for a brief pause as you stáhněte biceps.
  5. 5Inhale as you slowly begin to bring the barbell zpět do výchozí polohy.
  6. 6Opakujte požadovaný počet opakování.

Svaly zapojené při cviku Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou

Primární

Sekundární

předloktí

Podrobnosti o cviku

Vybavení
osa
Část těla
horní část paží
Kategorie
Rozšířené

Regenerace a frekvence tréninku

Doporučená doba regenerace
1–2 days
Frekvence tréninků za týden
2–4 tréninků týdně
Proč
Small muscles used in compound movements tend to recover quickly (24–48 h) given their relatively low absolute volume contribution.

Série a opakování podle cíle

Síla

Série
3–5
Opakování
3–6
Pauza
2–3 min

Progressive overload is key — add weight when you can complete all reps with solid form.

Hypertrofie

Série
3–4
Opakování
8–15
Pauza
60–90 s

Aim for 2–3 RIR on most sets. The moderate rep range with controlled tempo maximises metabolic stress and mechanical tension.

Vytrvalost

Série
2–3
Opakování
15–25
Pauza
30–60 s

High-rep sets at 50–60% 1RM build muscular endurance without excessive fatigue accumulation.

Do kterých tréninkových splitů patří Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou?

Podle svalů, které tento cvik zapojuje, přirozeně zapadá do těchto tréninkových splitů a typů dnů:

P

Push / Pull / Legs

Pull Day

U

Upper / Lower

Upper Day

F

Full Body

Any session

B

Bro Split

Arms Day

Typy tréninkových dnů:pullupper

Nejste si jistí, který split je pro vás vhodný? Cora sestavuje tréninkové plány na míru vašemu rozvrhu a cílům. Zjistit více o progresivním přetížení.

Související cviky

Nejčastější dotazy

Jaké svaly cvik Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou zapojuje?

Cvik Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou primárně zapojuje Bicepsy. Sekundárně zapojené svaly jsou Předloktí. Díky tomu je to účinný cvik na rozvoj horní část paží.

Jaké vybavení na cvik Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou potřebuji?

Cvik Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou vyžaduje osa. Ujisti se, že máš vybavení správně připravené a dostatek místa na provedení pohybu v plném rozsahu.

Jak zacvičit Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou se správnou technikou?

Začni tím, že Stand up straight with your feet na šíři ramen and hold a barbell s podhmatem, hands close together. Keep your elbows close to your torso and your upper arms stationary throughout the movement. Exhale as you curl the weights while stahujte biceps. Continue to raise the bar until your biceps are fully contracted and the bar is ve výšce ramen. Soustřeď se na kontrolovaný pohyb v celém rozsahu. Kompletní pokyny ke správné technice najdeš výše v návodu krok za krokem.

Jak často mám cvičit Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou?

Většině lidí prospívá mezi tréninky zaměřenými na stejnou svalovou skupinu pauza v délce 1–2 days. To odpovídá 2–4 tréninkům týdně. Small muscles used in compound movements tend to recover quickly (24–48 h) given their relatively low absolute volume contribution.

Jaké jsou nejlepší série a počty opakování pro Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou?

Záleží na vašem cíli. Pro sílu: 3–5 sérií po 3–6 opakováních s pauzou 2–3 min. Pro hypertrofii (růst svalů): 3–4 sérií po 8–15 opakováních s pauzou 60–90 s. Pro vytrvalost: 2–3 sérií po 15–25 opakováních s pauzou 30–60 s.

Pro které tréninkové splity se Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou nejlépe hodí?

Cvik Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou dobře zapadá do těchto tréninkových splitů: Push / Pull / Legs (Pull Day), Upper / Lower (Upper Day), Full Body (Any session), Bro Split (Arms Day). Jde o pohyb typu pull, upper.

Sleduj cvik Curl S Úzkým Úchopem Ve Stoje S Velkou Činkou v Coře

Cora vytváří AI tréninkové plány, které se přizpůsobují tvojí regeneraci. Zapisuj cviky, sleduj pokrok a získej personalizovaný koučink.