Weerstandsband Zittende Bicepscurl
Leer hoe je de Weerstandsband Zittende Bicepscurl uitvoert met de juiste vorm en techniek. Deze weerstandsband-oefening traint vooral je Biceps, met secundaire nadruk op Onderarmen.

Hoe voer je de Weerstandsband Zittende Bicepscurl uit
Volg deze stappen om de Weerstandsband Zittende Bicepscurl met correcte uitvoering te doen:
- 1Ga op een stoel of bank zitten met je rug recht en voeten plat op de grond.
- 2Houd de weerstandsband vast met een onderhandse grip, handpalmen naar boven gericht, armen gestrekt langs je zij.
- 3Houd je bovenarmen stil, adem uit en curl de weerstandsband omhoog richting je schouders.
- 4Pauzeer even bovenaan en knijp je biceps samen.
- 5Adem in en laat de weerstandsband langzaam terug zakken naar de beginpositie.
- 6Herhaal voor het gewenste aantal herhalingen.
Spieren die worden gebruikt bij Weerstandsband Zittende Bicepscurl
Primair
Secundair
Oefeningdetails
- Materiaal
- weerstandsband
- Lichaamsdeel
- bovenarmen
- Categorie
- Uitgebreid
Herstel en trainingsfrequentie
- Aanbevolen hersteltijd
- 1–2 days
- Wekelijkse frequentie
- 2–4 sessies per week
- Waarom
- Small muscles like the biceps, triceps, and calves have a limited cross-sectional area and are already engaged during compound pulling and pressing. They typically recover in 24–48 h, making 2–4 direct sessions per week feasible (Israetel, 'Scientific Principles of Strength Training').
Sets en herhalingen per doel
Kracht
- Sets
- 3–4
- Herhalingen
- 5–8
- Rust
- 90–120 s
Isolation movements can be trained with moderate loads for strength, though peak strength expression is secondary to compound lifts.
Spiergroei
- Sets
- 3–5
- Herhalingen
- 10–20
- Rust
- 45–90 s
Isolation exercises shine in the 10–20 rep range with a 2-second eccentric. Taking the final set close to failure drives maximum hypertrophic stimulus.
Uithoudingsvermogen
- Sets
- 2–4
- Herhalingen
- 20–30
- Rust
- 20–45 s
Light-load, high-rep isolation work is useful for rehab, joint health, and pump-focused training.
In welke trainingssplits past Weerstandsband Zittende Bicepscurl?
Op basis van de aangesproken spieren past deze oefening goed binnen deze trainingssplits en dagtypes:
Push / Pull / Legs
Pull Day
Upper / Lower
Upper Day
Full Body
Any session
Bro Split
Arms Day
Weet je niet zeker welke split bij je past? Cora maakt persoonlijke trainingsplannen die aansluiten op je agenda en doelen. Lees meer over progressive overload.
Gerelateerde oefeningen
Veelgestelde vragen
Welke spieren traint de Weerstandsband Zittende Bicepscurl?
De Weerstandsband Zittende Bicepscurl traint vooral je Biceps. Secundaire spieren die worden gebruikt zijn Onderarmen. Dit maakt het een effectieve oefening om je bovenarmen te ontwikkelen.
Welk materiaal heb ik nodig voor de Weerstandsband Zittende Bicepscurl?
Voor de Weerstandsband Zittende Bicepscurl heb je weerstandsband nodig. Zorg dat je materiaal goed is opgesteld en dat je voldoende ruimte hebt om de beweging met volledige bewegingsuitslag uit te voeren.
Hoe voer ik de Weerstandsband Zittende Bicepscurl uit met de juiste vorm?
Begin met Ga op een stoel of bank zitten met je rug recht en voeten plat op de grond. Houd de weerstandsband vast met een onderhandse grip, handpalmen naar boven gericht, armen gestrekt langs je zij. Houd je bovenarmen stil, adem uit en curl de weerstandsband omhoog richting je schouders. Focus op gecontroleerde beweging door de volledige bewegingsuitslag. Zie de volledige stapsgewijze instructies hierboven voor volledige vormbegeleiding.
Hoe vaak moet ik Weerstandsband Zittende Bicepscurl doen?
Neem voor de meeste mensen 1–2 days rust tussen sessies voor dezelfde spiergroep. Dat komt neer op 2–4 sessies per week. Small muscles like the biceps, triceps, and calves have a limited cross-sectional area and are already engaged during compound pulling and pressing. They typically recover in 24–48 h, making 2–4 direct sessions per week feasible (Israetel, 'Scientific Principles of Strength Training').
Wat zijn de beste sets en herhalingen voor Weerstandsband Zittende Bicepscurl?
Dat hangt af van je doel. Voor kracht: 3–4 sets van 5–8 herhalingen met 90–120 s rust. Voor hypertrofie (spiergroei): 3–5 sets van 10–20 herhalingen met 45–90 s rust. Voor uithoudingsvermogen: 2–4 sets van 20–30 herhalingen met 20–45 s rust.
Voor welke trainingssplits is Weerstandsband Zittende Bicepscurl het meest geschikt?
Weerstandsband Zittende Bicepscurl past goed binnen de volgende trainingssplits: Push / Pull / Legs (Pull Day), Upper / Lower (Upper Day), Full Body (Any session), Bro Split (Arms Day). De oefening is ingedeeld als een pull, upper-beweging.
Volg Weerstandsband Zittende Bicepscurl in Cora
Cora maakt AI-gestuurde workoutplannen die zich aanpassen aan jouw herstel. Log oefeningen, volg voortgang en krijg persoonlijke coaching.





