Leverage Zittende Good Morning

Leer hoe je de Leverage Zittende Good Morning uitvoert met de juiste vorm en techniek. Deze hefboommachine-oefening traint vooral je Bilspieren, met secundaire nadruk op Hamstrings, Onderrug.

Leverage Zittende Good Morning-oefeningsdemonstratie met juiste vorm

Hoe voer je de Leverage Zittende Good Morning uit

Volg deze stappen om de Leverage Zittende Good Morning met correcte uitvoering te doen:

  1. 1Stel de stoelhoogte zo in dat je heupen iets hoger zijn dan je knieën.
  2. 2Ga op de machine zitten met je rug tegen de pad en je voeten plat op de voetsteun.
  3. 3Pak de handgrepen of de zijkanten van de stoel vast voor stabiliteit.
  4. 4Houd je rug recht en leun langzaam naar voren vanuit je heupen totdat je bovenlichaam parallel is aan de grond.
  5. 5Pauzeer even, keer dan langzaam terug naar de beginpositie door via je bilspieren en hamstrings te duwen.
  6. 6Herhaal voor het gewenste aantal herhalingen.

Spieren die worden gebruikt bij Leverage Zittende Good Morning

Primair

Secundair

hamstringsonderrug

Oefeningdetails

Materiaal
hefboommachine
Lichaamsdeel
bovenbenen
Categorie
Uitgebreid

Herstel en trainingsfrequentie

Aanbevolen hersteltijd
2–3 days
Wekelijkse frequentie
2–3 sessies per week
Waarom
Isolation work on large muscles produces targeted damage but lower systemic fatigue than compound variants. 48–72 h between sessions is generally adequate for intermediate trainees.

Sets en herhalingen per doel

Kracht

Sets
3–4
Herhalingen
5–8
Rust
90–120 s

Isolation movements can be trained with moderate loads for strength, though peak strength expression is secondary to compound lifts.

Spiergroei

Sets
3–5
Herhalingen
10–20
Rust
45–90 s

Isolation exercises shine in the 10–20 rep range with a 2-second eccentric. Taking the final set close to failure drives maximum hypertrophic stimulus.

Uithoudingsvermogen

Sets
2–4
Herhalingen
20–30
Rust
20–45 s

Light-load, high-rep isolation work is useful for rehab, joint health, and pump-focused training.

In welke trainingssplits past Leverage Zittende Good Morning?

Op basis van de aangesproken spieren past deze oefening goed binnen deze trainingssplits en dagtypes:

P

Push / Pull / Legs

Leg Day

U

Upper / Lower

Lower Day

F

Full Body

Any session

B

Bro Split

Leg Day

Trainingsdagtypes:legslower

Weet je niet zeker welke split bij je past? Cora maakt persoonlijke trainingsplannen die aansluiten op je agenda en doelen. Lees meer over progressive overload.

Gerelateerde oefeningen

Veelgestelde vragen

Welke spieren traint de Leverage Zittende Good Morning?

De Leverage Zittende Good Morning traint vooral je Bilspieren. Secundaire spieren die worden gebruikt zijn Hamstrings, Onderrug. Dit maakt het een effectieve oefening om je bovenbenen te ontwikkelen.

Welk materiaal heb ik nodig voor de Leverage Zittende Good Morning?

Voor de Leverage Zittende Good Morning heb je hefboommachine nodig. Zorg dat je materiaal goed is opgesteld en dat je voldoende ruimte hebt om de beweging met volledige bewegingsuitslag uit te voeren.

Hoe voer ik de Leverage Zittende Good Morning uit met de juiste vorm?

Begin met Stel de stoelhoogte zo in dat je heupen iets hoger zijn dan je knieën. Ga op de machine zitten met je rug tegen de pad en je voeten plat op de voetsteun. Pak de handgrepen of de zijkanten van de stoel vast voor stabiliteit. Focus op gecontroleerde beweging door de volledige bewegingsuitslag. Zie de volledige stapsgewijze instructies hierboven voor volledige vormbegeleiding.

Hoe vaak moet ik Leverage Zittende Good Morning doen?

Neem voor de meeste mensen 2–3 days rust tussen sessies voor dezelfde spiergroep. Dat komt neer op 2–3 sessies per week. Isolation work on large muscles produces targeted damage but lower systemic fatigue than compound variants. 48–72 h between sessions is generally adequate for intermediate trainees.

Wat zijn de beste sets en herhalingen voor Leverage Zittende Good Morning?

Dat hangt af van je doel. Voor kracht: 3–4 sets van 5–8 herhalingen met 90–120 s rust. Voor hypertrofie (spiergroei): 3–5 sets van 10–20 herhalingen met 45–90 s rust. Voor uithoudingsvermogen: 2–4 sets van 20–30 herhalingen met 20–45 s rust.

Voor welke trainingssplits is Leverage Zittende Good Morning het meest geschikt?

Leverage Zittende Good Morning past goed binnen de volgende trainingssplits: Push / Pull / Legs (Leg Day), Upper / Lower (Lower Day), Full Body (Any session), Bro Split (Leg Day). De oefening is ingedeeld als een legs, lower-beweging.

Volg Leverage Zittende Good Morning in Cora

Cora maakt AI-gestuurde workoutplannen die zich aanpassen aan jouw herstel. Log oefeningen, volg voortgang en krijg persoonlijke coaching.