Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia)

Naucz się wykonywać Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia) z prawidłową formą i techniką. To ćwiczenie z użyciem kettlebell angażuje głównie Twoje Dwugłowe Uda, z drugorzędnym naciskiem na Pośladki, Czworogłowy Uda, Łydki.

Demonstracja ćwiczenia Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia) pokazująca prawidłową formę

Jak wykonać Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia)

Wykonaj te kroki, aby wykonać Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia) z prawidłową techniką:

  1. 1Stań ze stopami na szerokość barków, trzymając kettlebella przed udami.
  2. 2Lekko ugnij kolana i zawiasuj do przodu w biodrach, trzymając plecy proste.
  3. 3Opuść kettlebella ku podłodze, pozwalając mu wahać się między nogami.
  4. 4Szybko wyprostuj biodra i kolana, używając impulsu do wymachu kettlebella na wysokość ramion.
  5. 5Gdy kettlebell osiągnie wysokość ramion, obróć nadgarstki i złap go w pozycji rack — łokieć podciągnięty, kettlebell spoczywa na przedramieniu.
  6. 6Opuść kettlebella z powrotem do pozycji startowej między nogami i powtórz przez żądaną liczbę powtórzeń.

Mięśnie pracujące podczas Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia)

Pomocnicze

pośladkiczworogłowy udałydki

Szczegóły ćwiczenia

Sprzęt
kettlebell
Część ciała
uda
Kategoria
Rozszerzone

Regeneracja i częstotliwość treningów

Zalecany czas regeneracji
2–3 days
Częstotliwość tygodniowa
2–3 sesji tygodniowo
Dlaczego
Multi-joint dumbbell or cable movements targeting large muscles require 48–72 h between sessions. The lower absolute load compared to barbell variants typically reduces CNS fatigue, allowing twice-weekly frequency.

Serie i powtórzenia według celu

Siła

Serie
3–5
Powtórzenia
3–6
Przerwa
2–3 min

Progressive overload is key — add weight when you can complete all reps with solid form.

Hipertrofia

Serie
3–4
Powtórzenia
8–15
Przerwa
60–90 s

Aim for 2–3 RIR on most sets. The moderate rep range with controlled tempo maximises metabolic stress and mechanical tension.

Wytrzymałość

Serie
2–3
Powtórzenia
15–25
Przerwa
30–60 s

High-rep sets at 50–60% 1RM build muscular endurance without excessive fatigue accumulation.

W których podziałach treningowych stosuje się Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia)?

Ze względu na angażowane grupy mięśni to ćwiczenie naturalnie pasuje do tych podziałów treningowych i typów dni:

P

Push / Pull / Legs

Leg Day

U

Upper / Lower

Lower Day

F

Full Body

Any session

B

Bro Split

Leg Day

Typy dni treningowych:legslower

Nie wiesz, który podział będzie dla Ciebie odpowiedni? Cora tworzy spersonalizowane plany treningowe dopasowane do Twojego harmonogramu i celów. Dowiedz się więcej o progresywnym przeciążeniu.

Powiązane ćwiczenia

Najczęściej zadawane pytania

Jakie mięśnie pracują podczas Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia)?

Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia) angażuje głównie Twoje Dwugłowe Uda. Mięśnie pomocnicze obejmują Pośladki, Czworogłowy Uda, Łydki. Czyni to z niego skuteczne ćwiczenie do rozwijania Twojego uda.

Jakiego sprzętu potrzebuję do Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia)?

Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia) wymaga kettlebell. Upewnij się, że Twój sprzęt jest prawidłowo ustawiony i masz wystarczająco dużo miejsca, aby wykonać ruch z pełnym zakresem ruchu.

Jak wykonać Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia) z prawidłową formą?

Zacznij od Stań ze stopami na szerokość barków, trzymając kettlebella przed udami. Lekko ugnij kolana i zawiasuj do przodu w biodrach, trzymając plecy proste. Opuść kettlebella ku podłodze, pozwalając mu wahać się między nogami. Skup się na kontrolowanym ruchu w całym zakresie. Zobacz pełne instrukcje krok po kroku powyżej, aby uzyskać kompletne wskazówki dotyczące formy.

Jak często wykonywać Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia)?

W przypadku większości osób warto zachować 2–3 days między sesjami ukierunkowanymi na tę samą grupę mięśni. Oznacza to 2–3 sesji tygodniowo. Multi-joint dumbbell or cable movements targeting large muscles require 48–72 h between sessions. The lower absolute load compared to barbell variants typically reduces CNS fatigue, allowing twice-weekly frequency.

Jakie serie i powtórzenia są najlepsze dla Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia)?

Zależy od celu. Siła: po 3–6 powtórzeń w każdej z 3–5 serii, z przerwą 2–3 min. Hipertrofia (budowa mięśni): po 8–15 powtórzeń w każdej z 3–4 serii, z przerwą 60–90 s. Wytrzymałość: po 15–25 powtórzeń w każdej z 2–3 serii, z przerwą 30–60 s.

Do których podziałów treningowych najlepiej pasuje Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia)?

Ćwiczenie Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia) dobrze pasuje do tych podziałów treningowych: Push / Pull / Legs (Leg Day), Upper / Lower (Lower Day), Full Body (Any session), Bro Split (Leg Day). To ruch typu legs, lower.

Śledź Zarzut Kettlebella (z Zawieszenia) w Cora

Cora tworzy plany treningowe oparte na AI, które dostosowują się do Twojej regeneracji. Loguj ćwiczenia, śledź postępy i otrzymuj spersonalizowany coaching.